Uncategorized

Bugün dünyada neler oluyor?

Dünyamızın karşılaştığı güçlükler ve sıkıntılar yaşadık. Ancak, dünyanın manto vurdu tüm acı sorunlara rağmen, dünya çapında milyarlarca insan boğdu. Evrimleşmeye devam ediyor ve sakinlerine karşı herhangi bir şikâyet yok diyor.

kaotik dünya

Bugün, nefret, kıskançlık, anlaşmazlıklar, kıskançlık ve tiksinti yüz milyonlarca insan var. Sık sık dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın düzenlediği gösteriler ve protesto gösterileri başımın dertte olduğunu gösteren büyük bir işarettir. Güzel dünyamız ırkçı cinayetler, artan suçluluk, durdurulamayan yolsuzluk, terörizm ihlalleri ve diğer yasalarla çevrilidir. Dünyanın vatandaşları asla kötülüğü bozmaktan bıkmaz; Buna ek olarak, toplumumuz tarafından kabul edilemez davranış sergilemeye devam etmektedir.

Terörle mücadele ve diğer savaş kampanyaları bu dünyayı kaos haline getiriyor. Özellikle üçüncü dünya ülkelerinde aşırı açlık, çok endişe vericidir. Dünya ekonomisini yıkan ekonomik kriz, halka daha fazla acı kattı. Dünyadaki insanlara karşı sonsuz bir ikilem gibi görünüyor. İnsanların bazı şeyler üzerinde anlaşamaması ve liderlerimizin acı sözlerinin paylaşımı bizim beynimize ek baş ağrısı verir.

Dünyamız ağır insan davranışı ile ilgili problemlerle dolu. Kalplerimiz ve zihinlerimiz açgözlülük ve güç tarafından hakimdir. Birçok kişi güçlü olmak ister ve dünyayı yönetmek ister. Toplumumuz barış ve uyumu sürdürmekte zorlanıyor.

bugün dünyamız

Dünyanın birçok sakinine cazip olmayan bu eylemlerin yanı sıra, atılmış doğayı yaşıyoruz. Masum insanlar acımasız hayatlarını kaybetmiş olan tayfunlar ve kasırgaların sıkça görülmesi bizi hayatta en çok acı çektiriyor. Katil binlerce can ve malın büyük bir tahribata neden oluyor. Dünyayı kaplayan şiddetli depremler ve diğer doğal afetlerin ötesinde, dünyanın birçok ülkesinde yaşanan korkunç heyelanlar.

Bugüne kadar gezegenimiz böyle ikilemler yaşıyor. Sevgili dünyamızdaki bu eşi görülmemiş olaylar insanlığın insanlık ve çevre hakkındaki endişelerinden daha az söz eder. Birçoğumuzun iyi davranış davranışlarını korumak görevimiz tarafından ihmal edilmektedir. Çünkü Yüce Babamızın bize verdiği ilk yerlerde koruma görevi, dünyevi güzelliğin açıkça bilmediği bir konudur. Bugün dünyada acı veren bir felaket, kaos ve kötülük, insanların bu dünyada nasıl davrandığının bir yansımasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *